Opublikowano:

Stare drewno w Folwarku Łuknajno

Niedawno byłem z rodziną na wakacjach na Mazurach. Tydzień siedzieliśmy w Zełwągach i dzień w dzień jeździliśmy po okolicy; głównie po restauracjach w poszukiwaniu dobrego jedzenia.

Do Łuknajna trafiliśmy w poszukiwaniu jeziora Śniardwy, a nie jedzenia. Wjechaliśmy do wsi i naszym oczom okazał się piękny budynek z szyldem „Gospoda Pod Łabędziem”, bardziej znany jako Folwark Łuknajno. W obecnej postaci folwark stoi od 1914, ale w tym miejscu karczma byłą już w XVI w.

Cały kompleks, wraz z zabudowaniami gospodarczymi był piękny, niezmieniony od czasu postawienia go.

Wewnątrz też był zachowany lub odtworzony klimat karczmy, przynajmniej w jakiś stopniu. Jednym z głównych elementów stwrzających ten klimat był półki na ścianach, zbite ze starych, spękanych, nadgryzionych przez korniki i czas bali. To było coś, co Andronikus nazwałby raw shade craft.

Nie wiem czy podobało mi się w tym wydaniu i konfiguracji, było trochę nachalne, zbyt rustykalne. Uważam, że sztuka starego drewna polega na tym, żeby wykorzystać jego piękno, a nie napawać się stopniem rozkładu. Tu chyba zrobione to drugie.

Przepraszam za jakość zdjęć. Nie miałem jasnego obiektywu i robiłem bez lampy. A wewnątrz wcale nie było jasno. ISO zdjęć ok 3200.

folwark łuknajono stare balefolwark łuknajono stare bale folwark łuknajono stare bale folwark łuknajono stare bale folwark łuknajono stare bale folwark łuknajono stare bale folwark łuknajono stare bale folwark łuknajono stare bale folwark łuknajono stare bale folwark łuknajono stare bale

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *