Opublikowano:

galeria podłóg ze starego drewna

Podłogi ze starego drewna to elita wśród podłóg. Stare drewno, noszące ślady czasu, odczyszczone i przygotowane do położenia ma niezwykły urok i najwyższą jakość.

Takie deski podłogowe mają naturalne pęknięcia niedoskonałości powstałe w wyniku rozsychania i pracy drewna. Noszą też śladu użytkowania, dziury po gwoździach, ślady po rzeczach upuszczonych przez poprzednie pokolenia. Czas uwypukla strukturę drewna, wyciąga słoje i sęki.

Co więcej, lata użytkowania takie drewna sprawiają, że tylko drewno najwyższej jakości jest w stanie przetrwać próbę czasu. Takie deski przetrwają następne pokolenia.

Z połączenia tych trzech elementów powstają najpiękniejsze podłogi, z litego drewna, najwyższej jakości. Czegoś, czego takiego nie można po prostu kupić.

Deski podłogowe pozyskiwane są z trzech głównych źródeł:

1. Deski ze ścian budynków. Rozbierają 100 letnie stodoły z ich ścian zdejmuje się pierwszej klasy deski. Najlepsze są te z południowej ściany, gdyż słońce potrafi zrobić piękne rzeczy z drewnem. Takie deski są selekcjonowane, czyszczone, cięte i przygotowywane do położenia na podłogę.

2. Stare podłogi. To chyba najfajniejsze źródło starych desek podłogowych. Możesz mieć na podłodze coś, co było podłogą w młynie, remizie, kamienicy z XIX w. etc

3. Stare bale. Stare bale ze szkieletów budynków są cięte na deski podłogowe. Te deski wyglądają niemal jak nowe. Różnica jest taka, że na te bale wycinano najlepsze okazy drzew (kiedyś mniej przejmowano się wycinką). Zatem jest to najlepszy sposób na piękną podłogę z górnej półki.

Zobacz ofertę na podłogi ze starego drewna

podłoga ze starego drewna podłoga ze starego drewna podłoga ze starego drewna podłoga ze starego drewna podłoga ze starego drewna podłoga ze starego drewna podłoga ze starego drewna podłoga ze starego drewna podłoga ze starego drewna podłoga ze starego drewna podłoga ze starego drewna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *