Opublikowano:

ława ze starych bali dębowych

Ostatnio w naszym sklepie zawitało kilka mebli i luster wykonanych ze starego drewna dębowego, a przeważnie z bali dębowych. Ofertę mebli dębowych można zobaczyć tu. Ale jeśli miałbym wybrać jeden, absolutnie piękny mebel, to padłoby na http://zestaregodrewna.pl/produkt/lawa-stary-dab/.

Ława, która dopiero co trafiła do sprzedaży to ucieleśnienie wszystkiego, o co chodzi w starym drewnie.

Po pierwsze, spękania. Te występują tu obficie. Jasne, trzeba uważać, żeby nic nie wpadło, ale gdyby nie one, ten mebel nie miałby żadnego sensu. Czas zrobił swoje i zrobił to bardzo dobrze. Powierzchnia poza pęknięciami również ma specyficzną fakturę. Czas usunął miękkie tkanki, zostawiając tylko to, co może przetrwać wieki.

Mamy też kolor, kolor mocnej kawy z odrobiną mleka na powierzchniach zewnętrznych, tych, które miały kontakt z ze światem przez dziesiątki lub setki lat. Jest też kolor latte z bajecznymi słojami na powierzchniach, gdzie bale zostały przecięte.

I minimalistyczny design. Nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek udziwniania tak pięknych bali. Proste metalowe nogi podtrzymujące blat z bali. Czegóż więcej trzeba.

Do obejrzenia i kupienia tutaj

ława ze starych bali dębowych ława ze starych bali dębowych

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *